»Danes stojimo tukaj na državni meji in v skoraj doglednem času bo čezmejni predor Karavanke našo deželo še bolje in varneje povezal z našo sosedo Slovenijo. Tole šivankino uho bo kmalu zgodovina, s tem pa tudi zastoji poleti. Nečesa ne smemo pozabiti: ta naložba ustvarja številna delovna mesta na Koroškem, ne samo v času gradnje, temveč trajnostno za naslednja desetletja.«
»Trenutno smo na 385. metru, kar predstavlja okoli 11 odstotkov dolžine celotnega predora.«
»Gradnja predorov je najbolj tvegano delo v gradbeništvu, v vsem tem času pa se niso zgodile nobene večje nesreče.«
»Odpiranje šampanjca, saj bo to le konec nekega velikega dela, posebej v Karavankah, kjer so najtežji predori. To bo češnja na torti, ne še čisto dokončna, ampak takrat bo konec vsaj tega rudarskega dela izkopa.«
»Ob 1.10 sta ‒ kot rečemo v žargonu ‒ padla oba strežnika, ki nadzorujeta dogajanje v predoru Karavanke.«
»Delo poteka v predoru 24/7 z možnimi prekinitvami za največje praznike.«
»Namreč že dolgo čakamo to našo drugo cev predora, medtem ko so Avstrijci že globoko v Karavankah.«
»V Sloveniji se predori niso gradili že več kot deset let. Štejejo samo reference, ki so stare manj kot deset let. In edino slovensko podjetje, ki je gradilo predor, je gradilo predor dolžine 700 metrov. Tako da nobeno od naših podjetij ne more samostojno nastopati.«
»Gradnja predorov je najbolj tvegano delo v gradbeništvu.«
»Velike težave smo imeli na 700 metrov, ko smo imeli nekoliko večji udor vode, pa tudi geologija je bila slaba. Ampak v drugi cevi smo bili na to pripravljeni, prva cev deluje tudi kot drenaža.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju